Czym się różnią kaszerowane opakowania od fasonowych?
Czy kaszerowane opakowania są lepsze od fasonowych? W dzisiejszym świecie coraz więcej osób zwraca uwagę na to, jak prezentują się produkty. Opakowania mają znaczenie nie tylko pod względem estetyki, ale także jakości i trwałości. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się różnicom między kaszerowanymi a fasonowymi opakowaniami, aby pomóc w wyborze najlepszego rozwiązania dla Twojego produktu.
Konstrukcja opakowań
Kaszerowane opakowania to takie, które składają się z kilku warstw materiałów o różnych właściwościach. Zazwyczaj jedna z warstw to tektura falista lub lite kartony, które zapewniają sztywność i wytrzymałość. Następnie naklejane są na nie dodatkowe warstwy papieru, folii, tkaniny lub innych materiałów w celu poprawy estetyki oraz ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. W przypadku opakowań fasonowych mamy do czynienia z jednowarstwowymi konstrukcjami z tektury litej lub fali, które są formowane i sklejane, aby uzyskać pożądany kształt.
Przeczytaj również: Jak dobrać kartony klapowe do zapotrzebowania?
Walory estetyczne
W przypadku opakowań kaszerowanych istnieje większa swoboda w doborze materiałów, co sprawia, że finalny efekt może być bardziej luksusowy, elegancki lub unikalny. Opakowania te są często wybierane przez producentów kosmetyków, alkoholi czy artykułów spożywczych wysokiej jakości. Opakowania fasonowe, choć mogą być również atrakcyjne wizualnie, nie oferują takiego samego poziomu personalizacji i wykończenia. Opakowania kaszerowane mogą być również wykorzystane do realizacji strategii marketingowej firmy, gdyż można na nich umieścić logo czy slogany reklamowe itp. Szeroki wybór opakowań fasonowych czy kaszerowanych, w tym opakowań z nadrukiem, oferuje m.in. producent opakowań kartonowych Pakcer.
Ochrona produktu
Kaszerowane opakowania ze względu na swoją wielowarstwowość mają lepsze właściwości ochronne. Warstwy zewnętrzne mogą skuteczniej chronić przed wilgocią, promieniami UV, uszkodzeniami mechanicznymi czy innymi negatywnymi czynnikami wpływającymi na jakość produktu. Dzięki temu tego rodzaju opakowania są polecane dla produktów delikatnych, wymagających szczególnej ochrony, takich jak np. szkło czy ceramika. Fasonowe opakowania z jednej warstwy tektury nie zapewniają takiego samego poziomu ochrony zawartości.
Koszt produkcji
Kaszerowane opakowania zazwyczaj są droższe ze względu na bardziej skomplikowany proces produkcji, łączenia różnych warstw oraz wyższej jakości materiały. Fasonowe opakowania są tańsze, ale mogą nie spełniać oczekiwań pod względem estetyki czy trwałości. Warto więc dokładnie przemyśleć, które rozwiązanie będzie najbardziej korzystne dla Twojego produktu zarówno pod względem finansowym, jak i jakościowym.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana